Nocoj je ena luštna noč 2026 – poklon Sloveniji
Na kresni, predpraznični večer, 24. junija, smo se tudi letos zbrali na Štrenarjevem vrtu v Šmihelu na letnem koncertu pevskih zasedb Kulturnega društva Šmihel. Posvečen je bil 35. obletnici samostojne Slovenije, zato se je večer otvoril s himno, Zdravljico, vse zbrane pa je nato nagovorila predsednica društva, Meri Kaluža. Izbor skladb vseh nastopajočih je slavil domovino, Slovenijo, naše kraje. Petje so z občutenimi recitacijami povezali recitatorji, da se je večer končal v sproščenem in veselem vzdušju pa so letos poskrbeli Fantje spod Šilentabra. V kulturnem društvu se je tako sklenila še ena uspešna sezona, z zagonom in novimi idejami pa že zremo proti naslednji, v kateri bomo obeležili že 40 let delovanja.
Iskrena hvala vsem obiskovalcem naše »luštne noči« za obisk in podporo. Zahvaljujemo se tudi Občini Pivka ter postojnski območni izpostavi JSKD, ki s svojo pomočjo omogočata, da društvo še naprej uspešno ustvarja, raste in se razvija.
Tinkara Volk
Foto: Kristjan Kaluža











.jpg.jpg)




