Vzdrževanje gasilskih domov v občini Pivka
Občina Pivka že nekaj let ob podpisu pogodbe o zagotavljanju delovanja javne gasilske službe v naših krajih, društvom v skladu s potrebami zagotovi proračunska sredstva za vzdrževanje gasilskih domov.
V preteklem letu je bilo vzdrževanju vseh štirih gasilskih domov v občini namenjenih skupno 16.000 EUR. V PGD Pivka so sredstva namenili vzdrževanju zunanjosti gasilskega doma, v PGD Košana menjavi dotrajanih oken, v PGD Palčje so namestili novo stekleno vitrino za hranjenje pomembnih listin ter pokalov, v PGD Zagorje pa so popolnoma prenovili dotrajane pisarniške prostore.
V letu 2026 je za ta namen rezerviranih 12.500 EUR, društva pa po potrebi prispevajo tudi lastna namenska sredstva, ki jih pridobivajo iz različnih virov.
Občina Pivka s tovrstnim financiranjem v zadnjih letih skuša zagotoviti, da so domovi, ki niso v uporabi samo za gasilska društva, ampak so tudi stičišče drugih krajevnih organizacij in dogodkov, v Pivki pa imajo celo stanovanjski del, redno in dobro vzdrževani, v izogib večjim popravilom, propadanju ter nastajanju večjih stroškov. Društva za svoje domove zgledno in dobro skrbijo ter v vzdrževanje vlagajo veliko truda in prostovoljnih ur.











.jpg.jpg)




